Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka to z całą pewnością jeden z najbardziej magicznych regionów w naszym kraju. Fascynujące pejzaże, unikalna przyroda, a przede wszystkim wyjątkowa atmosfera sprawiają, że regularnie przyjeżdżają tutaj turyści praktycznie z każdego zakątka Polski. Bez problemu można tutaj znaleźć klimatyczny hotel w górach, który będzie stanowić bazę wypadową do najważniejszych miejsc tego regionu. To idealne miejsce zarówno dla miłośników spokojnego odpoczynku, jak i dla poszukiwaczy aktywnych form relaksu.

Specyfika Kotliny Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka to największa kotlina w Sudetach. Znajduje się tutaj wiele różnorodnych atrakcji, zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i dzieci. Doceniana jest zarówno przez osoby szukające spokoju, jak i żądnych adrenaliny. Co więcej, każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie i zimą i latem.

Do Kotliny Kłodzkiej często przyjeżdżają również kuracjusze, którzy poszukują uzdrowisk w celu podreperowania swojego zdrowia. W tutejszym regionie funkcjonuje szereg ośrodków oferujących usługi medyczne w wielu miejscowościach uzdrowiskowych. Tutejsze uzdrowiska z wodą mineralną są popularne na całą Polskę.

Kotlina Kłodzka znajduje się blisko granicy z Czechami, dlatego podczas pobytu tutaj można dodatkowo wybrać się na przejażdżkę do naszych południowych sąsiadów. Kotlina jest niezwykle malowniczo położona. Otacza ją rów Górnej Nysy i Góry Bardzkiej od północy, Góry Stołowe i Góry Bystrzyckie od południa i Góry Złote i Masyw Śnieżnika od wschodu. A w samym sercu Kotliny Kłodzkiej znajduje się urokliwe miasteczko Kłodzko, przez które przepływa Nysa Kłodzka. Przyjeżdżając tutaj, warto też odwiedzić inne miasteczka, m.in. Bardo Śląskie i Złoty Stok, które znane jest jako Kopalnia Złota. Warto wybrać się także do pięknie odnowionego Lądka-Zdroju, czyli jednego z najbardziej znanych kłodzkich uzdrowisk. Oczywiście nie można też zapominać o popularnej turystycznie Kudowy-Zdroju, która zachwyca przede wszystkim cudownym parkiem zdrojowym. Każdego z pewnością zachwyci również Polanica-Zdrój, a także fascynujące Duszniki-Zdrój.