Wypoczynek w górach

Górskie tereny to idealne miejsce do wypoczynku nie tylko dla sportowców czy miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również dla wszystkich ceniących sobie bezpośredni kontakt z przyrodą, pasjonatów pięknych widoków i osób szukających spokoju i wyciszenia. Sudety są nieco mniej popularne wśród turystów niż Tatry, ale wciąż każdego roku przyjeżdża tutaj bardzo wielu “poszukiwaczy” przygód lub błogiego spokoju wśród przepięknych krajobrazów. Zwykle tzw. sezon turystyczny przypada na okres wakacyjny, czyli lipiec i sierpień. A my chcielibyśmy przekonać Was do przyjazdu w Sudety również jesienią! O tej porze roku górskie pasma prezentują się niezwykle dostojnie. Kolorowe drzewa tworzą bajkowe pejzaże, których na próżno szukać w innych częściach kraju.

Dlaczego warto odwiedzić Sudety jesienią?

Wypoczynek w górach w Polsce jesienią to nieco inne doświadczenie niż zimą czy latem. Więc nawet osoby, które były w Sudetach w innych porach roku, koniecznie powinny przyjechać tutaj również w miesiącach jesiennych. Jest to doskonała opcja przede wszystkim dla ludzi, którzy niekoniecznie przepadają za lipcowymi czy sierpniowymi upałami. Wędrówki w nieco chłodniejsze dni mogą być znacznie przyjemniejsze niż w upale. Co więcej, jesienią zwykle tłoki na szlakach są mniejsze, więc można w spokoju i ciszy docenić urok nawet najpopularniejszych turystycznie miejsc.

Jesień w Sudetach jest piękna! Chociaż deszcz i ciemne chmury na niebie w tej porze roku nie należą do rzadkości, pogodne, słoneczne chwile są w stanie zrekompensować ewentualne kaprysy pogody. Przyzna to każdy, kto miał możliwość podziwiania stoków górskich pokrytych złocistymi koronami drzew, albo spacerowania lasem podczas porannej mgły.

O czym pamiętać wybierając się w góry jesienią?

Przede wszystkim koniecznie należy zapakować ze sobą odpowiednią odzież. Najlepiej sprawdzą się specjalne ubrania turystyczne lub sportowe, które łatwe odprowadzają pot, a jednocześnie zapewniają komfort i swobodę podczas poruszania się. Dobrze sprawdzi się również bielizna termoaktywna, ciepły polar i wietroodporna kurtka. W ten sposób będziemy mogli zrzucić z siebie część garderoby, gdy nagle zrobi się ciepło, lub nałożyć na siebie dodatkowe nakrycie wierzchnie, kiedy poczujemy chłód. Ważne jest też solidne obuwie, najlepiej przystosowane do wędrówek górskich.